Najade plutvy

By
Updated: Prosinec 9, 2013

Najade plutvyPlutvy NAJADE Standard sú odporúčané pre plávanie od 6 rokov. Sú ideálne pre výučbu plávania a zdokonaľovania techniky – hlavne pre posilnenie a zlepšenie kopania pri kraulových nohách, štýle plávania znaku a motýľ. Tento typ je vhodný pre tých, ktorí chcú kúpiť ľahké flexibilné a rýchle plutvy. Plutvy sú vyrobené z gumy a sú bez plastových kompozitov. To z nich robí oveľa pružnejšie a odolnejšie než plastové rebrá.

Plutvy NAJADE Speed sú vhodné pre konkurenčné aktivity a voľno-časové činnosti. K dispozícii sú od veľkosti 37 do 45. Ich priaznivá hmotnosť, veľkosť, odolnosť im dáva jedinečnú účinnosť, najmä pri plávaní na 200 m. Ale s týmito plutvami NAJADE Speed v kategórii mužov na 100 metrov stanovil pri plávaní s plutvami Michal Rubáček svetový rekord. Tieto gumové plutvy sú ľahšie a pružnejšie ako iné bežné plutvy k dispozícii na trhu. Plutvy Najade Speed sú prijaté a overené Svetovou federáciou CMAS, môžu byť použité v Európe aj pri majstrovstvách sveta, sú schválené pre certifikáciu svetových rekordov.

Plutvy NAJADE Sprint boli vyvinuté pre profesionálne súťažiacich a sú odporúčané predovšetkým pre šprinty. V porovnaní s plutvami NAJADE Speed, majú väčšiu nože, ktoré umožňujú, rýchlejšie dosiahnutie priemernej rýchlosti pri plávaní. Pri testovaní, konkurenti uvádzajú, že pri používaní týchto plutiev majú nohy pevnejšie než ostatní. Ich skúsenosti tiež ukázali, že pod vodou počas súťaženia, a to po štarte a po každom kole, sú rýchlejšie a dynamickejšie než iné plutvy. A čo viac, tieto plutvy sú účinnejšie od ostatných i v prípade povrchového plávania.

Leave a Reply

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>